Premiérový gól a debut v A-tíme.

Premiérový gól a debut v A-tíme. Sú to neopísateľné pocity, hovorí odchovanec klubu Mário Mihál:

V zápase 4. kola Slovnaft Cupu si pripísal seniorský debut v A-mužstve len 18-ročný odchovanec klubu Mário Mihál.

"Som nesmierne šťastný za príležitosť, ktorú som dostal od trénera Ščasného. Sú to neopísateľné pocity, konečne som si mohol zahrať po boku hráčov akými sú Dias či Castaňeda," opísal svoj seniorský súťažný debut v našom A-tíme len 18-ročný obranca Mário Mihál.

Stopér našej U19-ky ešte v sobotu prispel k výhre 3:0 na ihrisku Banskej Bystrice presným zásahom, dnes už debutoval v A-tíme v zápase Slovnaft Cupu proti Malženiciam. "Ak by mi tento scénár povedal niekto pred sobotňajším zápasom, určite by som mu neveril. O debute v A-tíme, rovnako tak aj o góle za U19-ku som vždy sníval. Informáciu, že nastúpim v základe som sa dozvedel deň pred zápasom na tréningu. Spolu s trénerom sme sa o tom bavili," vysvetľuje mladý stopér FK Senica.

Zápas 4.kola Slovnaft Cupu proti účastníkovi tretej ligy západ nebol vôbec jednoduchý. Prvý polčas priniesol vyrovnanú partiu, v tom druhom boli aktívnejší domáci futbalisti, ktorých niekoľkými výbornými zákrokmi nepotešil gólman FK Senica Federico Taborda. V riadnom hracom čase gól nepadol a tak nasledoval penaltový rozstrel.

"Bol to veľmi náročný zápas na ťažkom teréne. Snažili sme sa splniť náš cieľ, s ktorým sme do Malženíc prišli. Súper bol nepríjemný a najmä kompaktný v defenzíve. Bolo náročné, dostať sa cez ich líniu," hovorí stodeväťdesiatštyri centimetrov vysoký obranca.

Náročnosť duelu pre nášho odchovanca umocňoval aj fakt, že premiérovo vo svojej kariére nastúpil v rozostavení 3-5-2.: "Zápas som si užil, bol to neskutočný zážitok, na druhej strane veľká skúsenosť. Nikdy predtým som vo svojej kariére nehral v systéme na troch obrancov. Prvotne som si myslel, že si na to nedokážem zvyknúť, nakoniec bol ale opak pravdou."

Napriek pohárovému zápasu bol rozdiel medzi prvou dorasteneckou súťažou a mužským futbalom citeľný. "Tempo zápasu bolo veľmi rýchle. Aj keď išlo o mužstvo z tretej ligy, nasadenie mali obrovské. Oproti zápasom U19-ky je hra rýchlejšia, hrá sa viac do tela. Nie som veľmi zvyknutý na tento typ futbalu, snažil som sa však prispôsobiť hre a dúfam, že som nesklamal trénera," zakončil rozhovor Mário Mihál.

Zdroj: fksenica.eu

 

Premiere goal and debut in the A-team. They are indescribable feelings, says club bred Mário Mihál:

In the 4th round of the Slovnaft Cup, only 18-year-old Mário Mihál's club bred scored his senior A-team debut.

"I am extremely happy for the opportunity I received from Coach Stastny. They are indescribable feelings, I could finally play alongside players like Dias or Castaneda," only 18-year-old defender Mario described his senior competition debut in our A-team. Mihal.

The tracker of our U19 on Saturday contributed to winning 3: 0 on the Banská Bystrica pitch by a precise hit, today he made his debut in the A-team in the match of Slovnaft Cup against Malženice. "If someone told me this scenario before Saturday's match, I wouldn't believe it. I have always dreamed of the A-team debut as well as the U19 goals. I learned the basics I learned the day before the match Together with the coach, we talked about it, "explains young hitchhiker FK Senica.

The match of the 4th round of the Slovnaft Cup against the West League participant was not easy at all. The first half brought a balanced game, the second were more active home football players, whose few excellent interventions did not please goalkeeper FK Senica Federico Taborda. The goal was not scored in regular time, so a penalty shoot-out followed.

"It was a very difficult struggle on difficult terrain. We tried to meet our goal with which we came to Malenice. The competition was unpleasant and especially compact on the defensive. It was difficult to get past their line," says the defender four hundred and four centimeters high.

Difficulty of the duel for our offspring was enhanced by the fact that he premiered in his career in the 3-5-5 position: "I enjoyed the match, it was an incredible experience, on the other hand, a great experience. I have never played in my career before on the three defenders. At first I thought I couldn't get used to it, but in the end the opposite was true. "

Despite the cup match, the difference between the first adolescent competition and men's football was noticeable. "The pace of the match was very fast. Although it was a third-league team, the deployment was huge. Compared to U19 games, the game is faster, it plays more in the body. I am not very used to this type of football, but I tried to adapt and I hope I didn't disappoint the coach, "concluded Mario Mihal.

Source: fksenica.eu

Rubrika: Novinky